DünyaEğitimEkonomiGündemKültür & SanatMagazinManşet

23 NİSAN ÇOCUK EVİ CİN ALİ MÜZESİ’NDE

23 NİSAN ÇOCUK EVİ CİN ALİ MÜZESİ’NDE

 

Çankaya Belediyesi 23 Nisan Çocuk Evi çocukları, Cin Ali Müzesi’ni ziyaret ederek, öğrenmenin eğlenceli halini deneyimledi.

‘Biz en çok çocukların belediyesiyiz’ anlayışı ile çocuklara yönelik hizmetlerini yaz tatilinde de sürdüren Çankaya Belediyesi, çocukları Cin Ali ile tanıştırdı. 23 Nisan Çocuk Evi’nde sanat ve spor atölyelerine katılan çocuklar, Cin Ali Müzesi’nde eğlenceli ve öğretici zaman geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

CİN ALİ İLE EĞLENCELİ ÖĞRENME YOLCULUĞU

Çankaya Belediyesi, yaz tatili devam ederken çocukların verimli bir tatil gerçekleştirmesi için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. 6-12 yaş arası çocuklara düzenlediği atölyelerle adından söz ettiren 23 Nisan Çocuk Evi, Cin Ali Müzesi ile çocukları geçmişin yolculuğuna çıkardı.

Cin Ali karakterinin yaratıcısı Rasim Kaygusuz’un kızları tarafından açılan müzeyi ziyaret eden minikler, hem Cin Ali karakteriyle tanıştı hem de yaratıcı etkinliklerle bilgi ve becerilerini geliştirecek yeni deneyimlerin kapılarını araladı.

Cin Ali müzesi rehberi eşliğinde gerçekleşen ziyarette, çocuklar için Çözümlü Alfabe, Oyunla Okuma Öğretimi, Tombala Kartları, Renkli ve Hareketli Heceleme Fişleri, Resimli ve Matematikli Fişler, Telle Okuma-Yazma Aritmetik ve Resim Öğretimi, Dönerli Hikâye Kartları, Yazmayan Kalem ve Güzel Yazı Defteri, Güzel Yazı Defteri, Çarpma ve Sayma Öğretimi gibi etkinlikler yer aldı. Çocuklar müzede, Cin Ali hikayelerinden Cin Ali’nin Atı, Cin Ali’nin Topu, Cin Ali’nin Topacı ve Cin Ali’nin Kır Gezisi kitaplarını uzman rehberler eşliğinde tanıma fırsatı buldu. 23 Nisan Çocuk Evi çocukları, müze etkinlikleri ile fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunacak keyifli vakit geçirdi.

Başa dön tuşu