GündemManşet

 İstanbul dahil 11 il için sarı uyarı: Kuvvetli olacak (31 Ağustos 2022 yurtta hava durumu)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika açıklaması geldi. İstanbul dahil çok sayıda il için sarı uyarı yapılan açıklamada kuvvetli yağış beklendiği belirtildi. İstanbul’da sabah ve akşam saatlerinde yağışın kuvvetli olacağı, oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olunması gerektiği açıklandı. İşte son dakika meteoroloji haberinin detayları…

SON DAKİKA | Bu saatlere dikkat! Meteorolojiden İstanbul dahil 11 il için sarı uyarı: Kuvvetli olacak (31 Ağustos 2022 yurtta hava durumu)

Son dakika: Meteoroloji Genel Müdürlüğünden kuvvetli yağış uyarısı geldi. İstanbul dahil 11 il için yapılan uyarıda kuvvetli yağış beklendiği ifade edildi. İstanbul’da sabah ve akşam saatlerinde yağışın kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan hava sıcaklıklarının Marmara ve Kuzey Ege’de azalacağı, rüzgarın ise Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği belirtildi. İşte son dakika meteoroloji haberinin detayları…

iStock-105934727

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN UYARI GELDİ

İstanbul Valiliği’nden yapılan uyarıda ‘Bugün gök gürültülü sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren #İstanbul’da yerel olarak kuvvetli(21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Yağışların etkisini bölgenin batısında akşam, kuzey ve doğu kesimlerinde gece kaybetmesi bekleniyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadeleri kullanıldı.

Saatlik, günlük, haftalık ve 15 günlük detaylı hava durumu için şehrini seç.

AFAD DA UYARDI! BU İLLERDE YAŞAYANLAR DİKKAT!

Hava durumu ile ilgili bir uyarıda AFAD’dan geldi. AFAD’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

31 Ağustos Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Edirne’nin güneyinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz.

BUGÜN (31 AĞUSTOS) YURTTA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz (Sinop hariç) ile İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HIZI 50 KM’Yİ BULACAK

Haca sıcakılığının Marmara ve Kuzey Ege’de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise kuzey kesimlerde kuzeyli, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

METEOROLOJİDEN SARI UYARI: İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale için sarı uyarı yapıldı.

METE5

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara’nın doğusu ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğusu ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Başa dön tuşu