GündemMagazin

ANTİAD’DAN DEPREMZEDELERE YAŞAM KONTEYNERİ KAMPANYASI

ANTİAD’DAN DEPREMZEDELERE YAŞAM KONTEYNERİ KAMPANYASI

Antalya İş İnsanları Derneği (ANTİAD), Kahramanmaraş ve çevre illerde yaşanılan büyük depremdeki yaraları hafifletmek için başlattığı kampanyayla depremzedelerin yardımına yetişti. Dernek; AFAD ve Antalya Valiliği’yle organize olarak yapılan yaşam konteyneri bağışıyla depremzedelerin yaralarını sarmak için yardım elini uzattı.

Depremin ardından üyeler arasında yapılan fikir alışverişi sonunda barınma ihtiyacının giderilmesi yönünde karar alan ANTİAD üyelerinin, 22 konteynerle başlattığı kampanya yaklaşık 300 adedi buldu. Bugüne kadar 142 adet yaşam konteynerini bölgeye ulaştıran üyeler, konteynerlerin içini de su, ekmek, çocuk bezi, ısıtıcı, yatak gibi birçok önemli ihtiyaçla doldurarak deprem bölgesine ulaşmasını sağladı.

“ANTALYA VE ÇEVRE İLLERDEN DESTEK ALDIK”

Kampanya hakkında konuşan Antalya İş İnsanları Derneği Başkanı Bilal Köleoğlu, “ANTİAD olarak başlattığımız bu kampanya çerçevesinde Antalya hatta çevre illerden de destek aldık. Depremzedelerimiz orada üşüyor, barınacak yeri yok. Öncelikle bu yaraya merhem olmak istedik. Konteynerleri de boş göndermedik. Bu şekilde çalışarak hem barınma hem de ihtiyaçlara bir nebze olsun merhem olacağımıza inanıyoruz. Güçlerimizi birleştirerek, bu yaraları sarmak için tüm Türkiye olarak birlik olmalıyız” diyerek yaptıkları bağış kampanyası hakkında konuştu.

Başa dön tuşu