EkonomiGündemManşet

AP GENEL BAŞKANI ÖZ: İKİ İTTİFAKA DA ÜLKE TESLİM EDİLEMEZ.

AP GENEL BAŞKANI ÖZ: İKİ İTTİFAKA DA ÜLKE TESLİM EDİLEMEZ.

Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz, Cumhur İttifakı ile Millet İttifakına muhalif olduğunu belirterek, “Adalet Partisi’nin de içinde olduğu, tamamı vatansever partilerden oluşan bir ittifak doğmak üzereyken bu iki ittifaka da ülkemizin ihtiyacı yok.” dedi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz yaptığı açıklamada, Cumhur ve Millet ittifakına eleştirilerde bulundu. İki ittifaka da en büyük muhalifin Adalet Partisi olduğunu söyleyen Başkan Öz,” Cumhur İttifakı’na muhalifim. Bunun yanı sıra hiç gerekmediği halde, getirisinden çok götürüsü olan Cumhuriyet, Atatürk ve Türk düşmanı partileri içine aldığı için Millet ittifakına da muhalifim. Atatürkçüyüm dediğim halde bu yüzden şahsıma kızanların ruh halini ve vatan sevgisini anlamakta zorluk çekiyorum. Zira bu vatanperverlik duygusuyla bağdaşmayan bir gaflet halidir, ölümden korkup vereme razı olan bir çaresizlik halidir.” dedi.
Adalet Partisi varken Türkiye’nin iki ittifaka da ihtiyacının olmadığını ifade eden Öz,”Bu ülkede Adalet Partisi’nin de içinde olduğu, tamamı vatansever partilerden oluşan bir ittifak doğmak üzereyken başka ittifaklara ihtiyaç yok. Bu ülkenin iki kutuplu bir ittifak tuzağı içinde çift taraflı bir ihanet kıskacına mahkum edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Lütfen aklınızı başınıza alın. Kirli suyla çamaşır yıkanmaz, ecdadı hain olandan ittifak ortağı olmaz, böyle ittifaklara da ülke teslim edilmez.” diye konuştu.
Başa dön tuşu