GündemManşet

BAŞKAN ARAS YENİDEN DEPREM BÖLGESİNDE

BAŞKAN ARAS YENİDEN DEPREM BÖLGESİNDE

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’daki bazı yerel basın temsilcileri ve gönüllülerle yeniden deprem bölgesine gitti.

Başkan Aras, gerçekleştirilen çalışmaları yerinde denetlemek ve deprem mağduru vatandaşların talep ve isteklerini yüz yüze dinlemek amacıyla Hatay Arsuz Dostluk Kentine tekrar gitti.

 

 

Başkan Aras ve beraberindekiler, deprem bölgesinde ilk olarak İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Daha sonra Bodrum Belediyesi Hatay Arsuz Dostluk Kenti’ne geçerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Bodrum yerel basın temsilcileri, deprem mağdurlarıyla yaşadıkları afet ve dostluk kenti günleri hakkında röportaj yapma imkânı buldu.

Kurulan konteyner ve çadırları tek tek ziyaret eden Başkan Aras, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Dostluk Kentinde kalan çocukların ilgisi ile karşılaşan Başkan Aras ve beraberindekiler deprem mağdurlarının yaklaşımı ve anlattıklarından dolayı duygusal anlar yaşadı.

 

 

Depremin ilk gününden itibaren bölgede çalışmalara destek olan gönüllülerle birlikte afet mağdurlarının taleplerini dinleyen Başkan Aras, çözüm için ilgili kişi ve yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu