MagazinManşet

Burçlara göre doğal taşlar ve özellikleri

Burcunuzu biliyorsunuz, peki size iyi gelecek şifalı taşları biliyor musunuz? Sizler için, burçlara göre doğal taşlar rehberi hazırladık. Kolye, yüzük, küpe gibi takılarınızda veya ev aksesuarlarında şifalı taşlarınızı kullanabilirsiniz. Belli mi olur, belki de bu taşlar size hayatınızın aşkını getirecek kadar güçlüdür!

Koç burcuna göre taşlar

Ateş grubuna mensup Koç burçları için akik, ametist ve yakut taşları şifalıdır. Her birinin farklı bir etkisi vardır.

Akik: Korkuları azaltır, tehlikelerden korur. Metabolizmanın sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Kilo problemi yaşayan Koç burçları için özellikle tavsiye edilir.

Ametist: Koç burçlarının sağlığı için faydalı şifalı taşlardan biridir. Hastalıklardan koruyup bağışıklık sistemini güçlendirir. Huzur verir, meditasyon yapmayı kolaylaştırır.

Yakut:Depresyon, üzüntü ve halsizliği gideren taşlardan biri yakuttur. Pembe rengiyle mutluluk verir ve pozitif enerjiyi artırır. Ev aksesuarlarında yakut rengini kullanmak bile ortamın havasını değiştirecektir.

Boğa burcuna göre taşlar

Toprak grubuna mensup Boğa burçları için turkuaz ve zümrüt taşları şifalıdır. Bu taşları takı olarak üzerinizde taşımak ruh halinize iyi gelecektir.

Turkuaz: Negatif enerjilere karşı koruma sağlar, geçimsiz insanları uzak tutar. Vücudu güçlendirir, kuvvetini artırır. Özellikle spor yapan Boğa burçları için iyi performans için turkuaz taşı tavsiye edilir.

Zümrüt: Sakinlik, huzur, dinginlik verir. Özellikle evinde mutluluk ve huzur isteyenlere zümrüt taşından aksesuarlar veya zümrüt rengi dekorasyon önerilir. Sevgiyi ve aşkı artırmaya yardımıcıdır.

İkizler burcuna göre taşlar

İkizler burçları için yeşim, ay taşı önerilir. Hem ruh hem beden sağlığı için şifalıdır.

Yeşim: Adet sancılarının giderilmesine yardımcı olur. Özellikle adet öncesi dönemde yeşim taşından bir takı veya aksesuar kullanmanız önerilir. Sıkıntıyı azaltır, depresyonu yok etmeyi sağlar.

Ay taşı: Ruh hallerinin dengelenmesine yardımcı olur, huzursuzluğa iyi gelir. Sıkıntılı dönemlerde ay taşından faydalanıp daha mutlu ve huzurlu olabilirsiniz.

Yengeç burcuna göre taşlar

Su grubundan Yengeç burçları için kuvars ve kaplan gözü taşları önerilmektedir.

Kaplan gözü: Bağımsızlık taşı olarak bilinen kaplan gözü, Yengeç burçlarına maddi özgürlük ve özgüven kazanmada yardımcı olur. İnatçı kişilerde sakinlik ve uyumu artırmayı sağlar. Sağlık açısından pankreas ve kolon organlarına destektir.

Kuvars: Hayalleri gerçekleştirmek için motivasyonu artırmaya yardımcı olur. Kuvars taşı hem yapısı hem rengiyle pozitif enerjiyi artırır. Kıskanç ve art niyetli insanları uzak tutmayı sağlar.

Aslan burcuna göre taşlar

Ateş grubundan olan Aslan burçları için topaz ve kehribar taşları şifalıdır.

Topaz: Karamsarlık ve kederi ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Özellikle depresyon zamanlarında etrafta topaz bulundurmak Aslan burçlarına şifa verir.

Kehribar: Aslan burcu erkekleri için cinsel yönden şifa veren bir taştır. Kendine güveni artırır, cinsel gücü kuvvetlendirir. Kadınlarda ise suçluluk duygusundan kurtulup özgür olmaya yardımcıdır.

Başak burcuna göre taşlar

Titizlikleriyle bilinen Başak burçlarının uğurlu taşları sitrin ve zirkondur. Bu taşları üzerlerinde taşıyanlar, daha iyi hisseder.

Zirkon: Kahverengi, yeşil, kırmızı ve sarı renklerde olan zirkon, zihni kuvvetlendirmeye yardımcıdır. Bağırsak sağlığına şifalı, enteresan ama kabızlık giderici doğal çözümlerden biridir. Uzun kolye ucunda zirkon kullanmak mide sağlığına iyi gelir.

Sitrin: Kan dolaşımını hızlandırıp daha zinde ve sağlıklı hissetmeye yardımcı olur. Taşıyan kişiye güven ve güç görür. İlk buluşmalarda veya iş görüşmelerde sitrin taşından destek alabilirsiniz, kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

Terazi burcuna göre taşlar

Terazi burçlarına göre turmalin ve yeşim taşı önerilmektedir. Bu iki taştan takı veya aksesuarı kolayca bulabilir, şifalanabilirsiniz.

Turmalin: Tehlikelere ve kazalara karşı koruyucudur. Zihin ve beden bütünlüğünün yakalanmasına yardımcıdır. Hormon sistemini dengeleyip sağlığı kuvvetlendirir. Özellikle tiroid, insülin direncigibi hormonlara bağlı hastalık yaşayan Terazi burçlarına önerilir.

Yeşim: Adet ve doğum sancılarına şifalı olduğu bilinir. Güç ve güveni artırır. Bugün Çin’de bir işe başlamadan evvel yeşim taşına dokunulur ve ardından işe geçilir çünkü uğur getirdiğine inanılır. Yeşim taşından bir anahtarlık, telefon kabına işlenmiş bir taş, hayatınıza uğur ve mutluluk taşır.

Akrep burcuna göre taşlar

Akrep burcu için obsidyen ve lal taşları önerilir. Her ikisi de sağlık ve mutluluk açısından şifalıdır.

Obsidyen: Zodyak’ta cinselliğin burcu olarak bilinen Akrep için kuvvet artırıcıdır. Sindirim sistemini olumlu yönde etkiler ve bilinçaltındaki kaygıların azalmasına yardımcı olur.

Lal: Mikroplardan bedeni temizler ve güçlendirir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirip hastalıklara karşı koruyucudur. Hayal gücünün genişlemesine de yardımcı olur. Yaratıcı işlerde çalışan Akrep burçları için özellikle önerilir.

Yay burcuna göre taşlar

Ateş grubundan Yayburçları için ametist ve topaz taşları şifalıdır.

Ametist: Korku, ruh halinde dengesiz gibi olumsuz durumların azaltılmasına yardımcıdır. Meditasyon yapma isteğini artırır, manevi gücü yükseltir.

Topaz: Yay burçları neşeli görünür ama içlerinde fırtınalar kopabilir. İşte topaz taşı, o fırtınaları dindirip huzur vermek için yardımcı olur.

Oğlak burcuna göre taşlar

Oğlak burçları için şifalı taşlar olarak turkuaz ve oniks önerilmektedir.

Turkuaz: En popüler şifalı taşlardan biridir çünkü muhteşem özellikleri bulunur. Vücudu kuvvetlendirir, erken yaşlanmayı önler, kan dolaşımını düzenler ve solunum sistemini canlandırır. Ayrıca, duygusal denge ve bütünülük sağlamaya destek olur.

Oniks: Kadın erkek ilişkilerde denge ve eşitliği sağlamaya yardımcı olur. İlişkileri güçlendirir. Eşinize doğum gününde oniks taşından bir hediye sunmak, aranızdaki bağı kuvvetlendirir. Bağımlılıklardan kurtulmayı destekler. Sigarayı bırakmak isteyenlere özellikle önerilir.

Kova burcuna göre taşlar

Gök zümrüt taşı olarak bilinen akuamarin taşı, Kova burçlarına önerilmektedir. Sakinlik ve huzurluk için çok faydalıdır. Sadece bu taş değil, rengini görmek bile Kova burçlarına iyi gelir. Cesareti ve özgüveni artırmaya yardımcıdır. Sınavlardan, iş görüşmelerinden, ilk buluşmalardan önce mutlaka bu taşa dokunmanız, üzerinizde taşımanız önerilir.

Düşünce gücünü ve yaratıcılığı artıran Gök zümrüt taşı, aynı zamanda karaciğer, böbrek ve dalak için faydalıdır. Tiroid bezlerinde problem olan Kova burçları, bu taştan şifa görebilir.

Balık burcuna göre taşlar

Su grubundan Balık burçları için opal, şifalı taşlardan biridir. Aslında kuvarsın bir çeşidi olan bu taşi halk arasında gökkuşağı taşı olarak bilinir. Güven duygusunu tazeler ve düşmanlara karşı güçlü kılmaya yardımcı olur. Ortamdaki negatif duyguları emer ve kişinin kendini daha huzurlu hissetmesini destekler.

Sağlık açısından ise özellikle göz için çok faydalıdır. Avuç içi ısısıyla renk değiştirebilen opal taşları, Balık burçlarının sezgilerini güçlendirip gelecekle ilgili doğru karar vermesine yardımcı olur.

Burçlara göre taşlar ve özelliklerini öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Burçlara göre cinsellik uyumu

Burçların ilginç takıntıları

Burçlara göre kişilik bozuklukları

Başa dön tuşu