DünyaEğitimEkonomiGündemKültür & SanatMagazinManşetSağlıkSon DakikaSporTeknoloji

Depremde yıkılan bankanın kasasındaki ziynet eşyaları bulunamadı

Antep’te, Pınar Karayılan’ın depremde yıkılan apartmanın altındaki bankada, özel kasada sakladığı ’10 milyon TL değerindeki’ ziynet eşyaları bulunamadı. Karayılan, bankaya dava açtı.

Depremde yıkılan bankanın kasasındaki ziynet eşyaları bulunamadı - Sayfa 1

 Maraş merkezli 6 Şubat’taki depremin vurduğu Antep’te Batıkent Mahallesi’nde bulunan 11 katlı Emre Apartmanı da yıkıldı. Enkaz altında 49 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi de yaralandı. Apartmanın yıkılmasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 2 kişi tutuklanırken, bu kişiler hakkında 22 yıl 6’şar ay hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Depremde yıkılan bankanın kasasındaki ziynet eşyaları bulunamadı - Sayfa 2

DHA’nın haberine göre binanın altındaki özel bankanın şubesinde bulunan para ve ziynet eşyaları bulunup, taşındı. Ancak bankada 17 yıldır özel kasası bulunan 3 çocuk annesi Pınar Karayılan, 10 milyon TL değerindeki ziynet eşyasını tuttuğu kasaya ulaşamadı.

 

27

Depremde yıkılan bankanın kasasındaki ziynet eşyaları bulunamadı - Sayfa 3

Depremin üzerinden aylar geçmesine rağmen 34 numaralı kasadaki ziynet eşyalarını seri numaraları ve fotoğrafları ile birlikte belgeleyerek bankaya müracaat etmesine rağmen herhangi bir sonuç alamayan Pınar Karayılan, avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunarak, dava açtı.

37

Depremde yıkılan bankanın kasasındaki ziynet eşyaları bulunamadı - Sayfa 4

‘DEĞERİ 10 MİLYON TL’

Eşi iş insanı olan Pınar Karayılan, kasasında ‘9 set, altın kemer, eşinin 50 bin dolar değerindeki altın saati, 60 tam altın, 12 bilezik ve pırlanta setinin bulunduğunu ve maddi değerinin 10 milyon TL civarında olduğunu’ ifade etti. Mahkeme yolu ile hakkını arayacağını belirten Karayılan, “Benim yıkılan Emre Apartmanı’nın altındaki bankada 17 yıldan bu yana kiralık kasam vardı. Bu kasada düğündeki takılarım ve sonra aldığımız ziynet eşyalarımı muhafaza ediyordum. Çocuklarıma biriktirdiğim annem ve erkek kardeşimden de emanet aldığım altınları da burada muhafaza ediyordum. 6 Şubat depreminde burası zaten yıkıldı” dedi

Başa dön tuşu