GündemManşet

İlk saatlerden itibaren deprem bölgesindeydi 

 

Türkiye, 6 Şubat pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki depremle sarsıldı. Deprem Hatay, Malatya, Adıyaman, Osmaniye, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep illerinde yıkıma neden oldu. Depremin vurduğu illerde birçok bina yıkıldı ya da hasar gördü.Depremden etkilenen on ilde binlerce yurttaş hayatını kaybederken, onbinlerce vatandaş da yaralandı.

 

CHP Muğla Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay’da CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle depremin ilk saatlerinden itibaren depremden etkilenen illerden biri olan Hatay’a gitti.

Hatay’da İskenderun, Arsuz ve Samandağ ilçelerinde depremden etkilenen yurttaşlara yardım için oluşturulan koordinasyon merkezinde görev alan Erbay, “Çok büyük bir felaket yaşadık. Ülkemizin tarihindeki en büyük depremlerden biriyle karşı karşıyayız. Depremde hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun. Bu depremde büyük bir dayanışmayı gördük. Türkiye’nin her köşesinden gelen arama kurtarma ekiplerine, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelerek arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplere, belediyelerimize, sivil toplum kuruluşlarına, depremzede yurttaşlarımız için yardım gönderen tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin bu çapta büyük bir afet karşısında büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini belirten CHP’li vekil şunları kaydetti;

Tüm gücümüzle depremzede yurttaşlarımızın yanındayız

Genel Merkezimizin görevlendirmesiyle depremin olduğu ilk saatlerden itibaren genel başkan yardımcılarımız, yüzden fazla milletvekilimiz ve belediyelerimizle deprem bölgesinde çalışmaları koordine etmeye, yurttaşların yaralarını sarmaya çaba gösteriyoruz. Tüm belediyelerimiz bütün imkanlarını seferber ettiler. Kurtarma ekiplerinden, yardım malzemelerine kadar ihtiyaç duyulan ne varsa en kısa sürede temin etmeye çalıştılar.

Yaralarımızı hep birlikte saracağız

İskenderun, Arsuz ve Samandağ ilçelerinde Muğla’nın tüm ilçe belediyeleriyle birlikte yaralara merhem olmak için çalışmalar yürüttük. Başta Muğlamızdan gelen belediyeler olmak üzere Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediyemizin ekipleri ile uyumlu şekilde çalıştık. Belediye başkanlarımız ve belediye personelimizle birlikte depremden zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz.

Başa dön tuşu