GündemManşet

İstanbul’u sağanak vurdu! Ekrem İmamoğlu tatilde iddiası sosyal medyada gündem oldu

İstanbul’da Beykoz, Üsküdar, Ümraniye, Sarıyer, Şile, Beşiktaş, Kağıthane, Şişli, Bağcılar ve Fatih ilçesinde şiddetli yağış etkili oldu. Yağış nedeniyle bazı sokak ve caddelerde su birikintileri oluştu.

Haramidere’nin taşmasıyla Esenyurt’ta Pınar ve Yeşilkent Mahalleleri sular altında kaldı. Yüzlerce vatandaşın evi, bayram günü sel sularıyla dolarken AFAD, valilik, ilçe belediyesi ekipleri olmak üzere tüm yetkili birimler harekete geçti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sabahın ilk saatlerinde afet bölgesine gelerek incelemelerde bulundu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Konya Selçuklu’daki programını yarıda kesip İstanbul’a döndü, selden etkilenen  vatandaşlarla buluşup incelemeler yaptı.

Fethiye’de tatilde iddiası
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ise yaşanan afete yönelik ne kurumsal ne de sosyal medyadan herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu’nun Muğla’nın Fethiye ilçesinde tatilde olduğu ileri sürülürken, birçok İstanbullu sosyal medya hesaplarından kendisine tepki gösterdi.

Son paylaşımı bayramın ilk günü Kağıthane’de esnafla bayramlaştı

İmamoğlu, sosyal medya hesabında yaptığı son paylaşımı Kağıthane’den yaptı.  Kağıthane Sanayi Mahallesi Merkez Camii’nde bayram namazı sonrasında esnaf ve vatandaşlarla bayramlaşan İmamoğlu, fotoğrafları Twitter hesabında yayınlamıştı.

Başa dön tuşu