EğitimEkonomiGündemMagazinManşetSağlık

Kestanenin En Lezzetli Halleri Kahve Dünyası’nda

Kestanenin En Lezzetli Halleri Kahve Dünyası’nda

Kahve Dünyası, ocak ayını farklı zevklere hitap eden, birbirinden lezzetli kestaneli ürünlerle karşılıyor. Kahve Dünyası Kestaneli Dondurma, Kestaneli Cheesecake, Kestaneli Dondurmalı Salep ve Kestaneli Milkshake ile misafirlerini kestaneyle hazırlanan lezzetleri tatmaya davet ediyor.

 “Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, yeni yılın ilk ayında misafirlerini kış ile özdeş lezzetlerden biri olan kestanenin farklı halleriyle buluşturuyor. Ocak ayı boyunca Kahve Dünyası mağazalarında lezzet tutkunlarıyla buluşan Kestaneli Dondurma, Kestaneli Cheesecake, Kestaneli Dondurmalı Salep ve Kestaneli Milkshake’in tadına doyum olmuyor.

Kahve Dünyası’nın her ay mevsimin farklı lezzetleriyle hazırladığı “Ayın Dondurması” konseptinde ocak ayında Kestaneli Dondurma yer alıyor. Tam yağlı Jersey inek sütü, dondurmaya özel bir kıvam veren süt kreması ve özenle seçilerek toplanmış kestanelerle hazırlanan kestane şekeri ile tadına doyulmaz bir lezzete dönüşen Kestaneli Dondurma, koruyucu ve renklendirici içermiyor.

Kahve Dünyası’nın menüsünde dikkat çeken doğal ve mevsiminde hammadde kullanımı, ayın dondurmasıyla hazırlanan içeceklere de yansıyor. Kış içeceği denildiğinde akla ilk gelen sıcak içeceklerden salep, kestaneli dondurmayla lezzetini ikiye katlıyor. Kestaneli Dondurmalı Salep’i içerken size eşlik eden kestane parçacıklarıyla keyifli bir içim deneyimi sunuyor. “Mevsim kış olsa da soğuk içeceklerden vazgeçmem” diyenler ise tam yağlı süt, kestaneli dondurma, buz ve çikolata sos ile hazırlanan Kestaneli Milkshake’i çok seviyor. Üstü çikolata kaplı kestane parçacıklarıyla süslenen Kestaneli Milkshake, kışın yeni lezzeti oluyor.

Cheesecake sevenler için farklı bir alternatif olan Kestaneli Cheesecake, tereyağlı ve cevizli kıtır bisküvi tabanını labne peyniri ve kestane şekeriyle buluşturuyor. Sıcacık bir fincan kahvenin yanına çok yakışan Kestaneli Cheesecake’in tadına doyulmuyor.

Kahve Dünyası Hakkında 

Yarım asırdır kahve – kakao ticareti yapan ve 30 yıla yaklaşan çikolata deneyimi bulunan Altınmarka Grubu’nun bir üyesi olan Kahve Dünyası, ilk mağazasını İstanbul’un Eminönü semtinde açtı. Misafirperverliği ve ikram kültürüyle kısa sürede sektörün öncü markalarından biri haline gelen Kahve Dünyası günümüz itibarıyla Türkiye’nin coğrafi penetrasyonu en yüksek kahve ve çikolata zinciridir. Yurt içinde 200’ü aşkın mağaza olmak üzere 600’e yakın satış noktası, yurt dışında ise 14 mağazası bulunan Kahve Dünyası, her gün 100 bini aşkın misafirine hizmet vermektedir. Tüm mağazalarının işletmesini üstlenerek kalitesini garanti altına alan Kahve Dünyası aynı zamanda, kahve, çikolata, dondurma, unlu mamul ve fit lezzetlerden oluşan bini aşkın lezzetini Türkiye’de benzeri olmayan kahve mağazacılığı anlayışıyla misafirlerine sunmaktadır. “Hepimizin Ortak Noktası” söylemiyle faaliyetlerini sürdüren Kahve Dünyası’nın kurumsal sosyal sorumluluk projelerini bir araya getirdiği budunyahepimizin.org isminde bir platformu bulunmaktadır.

Başa dön tuşu