Manşet

Kylie Jenner laboratuvar kurallarına uymadı! ‘Makyaj malzemelerinin içinde saç bulacağım’

Serveti ve özel hayatıyla sadece kendi ülkesinde değil, dünya çapında da en çok konuşulan isimlerden olan Kylie Jenner, sosyal medyada en çok dikkat çeken ünlülerden biri. Paylaşımlarıyla adından söz ettiren ve hayranlarından binlerce yorum alan Jenner, geçtiğimiz haftlarda eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Travis Scott’tan bir kız bir erkek iki çocuğu olan ünlü isim, son paylaşımıyla tepki çekti.

Yayınladığı fotoğrafta 31 yaşındaki sevgilisi Scott ve kızları Stormi, iki tane özel jetin arasında birbirlerine sarılırken görülen Jenner, her ikisinin de özel jetlerini kast ederek, “Seninkini mi almak istiyorsun benimkini mi?” diye yazdı.

Ünlü ismin bu paylaşımı sonrası birçok sosyal medya kullancısı, Kylie Jenner ve Travis Scott’a ateş püskürdü. Çok sayda kullanıcı Jenner’ı dünyada milyonlarda kişi ekonomik zorluklar yüzünden zar zor hayatta kalmaya çalışırken lüks hayatıyla gösteriş yaptığı için eleştirdi.

“NEDEN SAHİP OLDUKLARINLA ÖVÜNÜYORSUN?”

Bazıları da Kylie Jenner’ın bu “servet gösterisinin inanılmaz” olduğunu belirtip çok sayıda insanın yaşam mücadelesinden kopuk olduğunu savundu. Bazı kullanıcılar da Kylie Jenner’a “Neden sahip olduklarında övünüyorsun? Herkes senin kadar şanslı değil” diye seslendi.

Çok sayıda tasarımcı markası varKylie Jenner 600 bin TL’lik ayakkabı koleksiyonunu paylaştıHaberi Görüntüle

Fenomen ismi, iklim krizine ve çevre sorunlarına duyarsız olmakla suçlayan kullanıcılar da çıktı. Bunlardan biri “Gezegenin bu kadar perişan olmasının sebebi sensin” diye yazarak görüşünü belirtti. Bir başkası da “Küresel ısınma krizinin ortasında bu postu paylaşmak uygun mu?” diye sordu. Kylie Jenner, jet uçaklarının bıraktığı karbon ayak izine katkıda bulunduğu için eleştirildi.

39 DAKİKA SÜRECEK ARABA YOLCULUĞU İÇİN JETİNİ KULLANDI

Kendisini ‘çevreci dostu’ olarak tanımlayan ve daha önce kasırga ve orman yangını mağdurlarını desteklemek için bağış yapan Jenner’ın, arabayla sadece 39 dakika sürecek bir yolculuk için 72 milyon dolarlık özel jetini kullanması ve yolculuğu 17 dakikada tamamlaması da bu gönderiye dair dikkat çeken detaylar arasında yer aldı.

“İNSANLARDAN KOPUK”

Tepkilerden sonra Kylie, 4 yaşındaki kızı Stormi ve yeğenleri Chicago ve True ile Target mağazasında alışveriş yaptığı bir TikTok videosu yayınladı. Ancak bu hareketi de sosyal medyada ters teperek, ünlü ismin ‘insanlardan kopuk’ ve ‘alt sınıfa hitap etmeye çabasında’ olduğunu söyleyen yorumlarla karşılanarak; çocuğuna ‘sıradan insanlar gibi davranma oyunu oynattığı’ söylendi.

PROTOKOLLERE UYMAMAKLA SUÇLANIYOR

Kylie Jenner, tüm bunların ardından şimdi de kendi markası olan ‘Kylie Cosmetics’de temizlik protokollerine uymamakla suçlanıyor.

24 yaşındaki ünlü isim; şirketinin tesisinde, laboratuvar önlüğü içinde poz vererek, “Sizin için sihir yaratıyoruz… Her zamankinden daha iyi” notunu yazdı. Ancak Jenner’ın takipçileri; fenomen ismin uzun, koyu renk buklelerinin ‘yarattığı’ makyajın içine gireceğinden endişelendi.

Reality şov yıldızı, bone takmamasına ek olarak çeşitli malzemeleri tutarken eldiven de takmadı.

“ELDİVEN VE MASKE TAKMAN GEREKMİYOR MU?”

364 milyon takipçisi bulunan Kylie Jenner’ın gönderisine, “Bone tak!”, “Makyaj malzemelerinin içinde saç bulacağım” ve “Eldiven ve maske de takman gerekmiyor muydu?” gibi yorumlar yapıldı.

‘HER ZAMANKİNDEN FAZLA PHOTOSHOP’LANMIŞ’Kylie Jenner photoshop hatasıyla sosyal medyanın diline düştü!Haberi Görüntüle

Emmy ödüllü makyaj sanatçısı ve kozmetik geliştiricisi Kevin James Bennett’da Jenner’ın takipçilerinin endişelerini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

Kozmetik üreticileriyle (ve laboratuvarlarıyla) çalışmak işimin bir parçası. Saçlarım çok kısa olmasına rağmen hiçbir zaman saç filesi ve eldiven olmadan laboratuvara girmeme izin verilmedi. Hangi cahil laboratuvar, Jenner’ın uygun protokolleri izlemeden bir şeylere dokunmasına izin verdi? Millet, kozmetik üretme şeklimiz bu değil ve endüstrimizin nasıl çalıştığını yanlış tanıtıyor. Güvenilir üreticiler, sizi korumak için katı protokoller uygular.

‘ÜRETİM KATINDA DEĞİLDİ’ İDDİASI

Ancak bazı kaynaklar Page Six’e konuşarak; tepki alan fotoğraflar ve videolar çekildiğinde Jenner’ın üretim katında olmadığını, sadece renkleri gözden geçirdiğini ve yeni konseptler üzerinde fikir yürüttüğünü söyledi.

Başa dön tuşu