EğitimMagazinManşetSağlık

Medine Demirer Azimli, Vizyon Sahibi ve Mesleğinde Şampiyon

Medine Demirer, Ankara’nın İlk Ve Tek Uluslararası Kalıcı Makyaj Master’ı…

Mesleğinde şampiyon, Medine Demirer Ankara ve çevresinde ise ilk ve tek, gelebileceği en yüksek seviyede ama bir o kadar da mütevazi bir insan.

Medine Demirer mesleğine aşık, yenilikleri sürekli takip eden, işinde kaliteli ürünler kullanıp, profesyonellikten asla ödün vermeyen bir usta.

Türkiye ve dünya genelinde yetiştirdiği öğrenci sayısı ise sınırsız; Kızı Simay onun dostu, sırdaşı, hayattaki her şeyi.

Bu azimli ve vizyon sahibi mükemmel insan ile ModaDergiTV olarak; sahibi olduğu güzellik merkezinde bir araya geldik.

Siz okurlarımız için harika bir söyleşi gerçekleştirdik.

Keyifle okuyunuz

Merhabalar Medine Hanım, sizi biraz daha yakından tanıyarak röportajımıza başlayalım istiyorum.

Ben Medine Demirer, 25 Kasım 1980 Güdül/Ankara doğumluyum. Güzellik alanında çalışmaya başlayalı 21 yıl oldu.Sektörde her alanda çalıştım.Bir güzellik merkezinde olan tüm işlemleri yapabilecek bilgi ve beceriye sahibim.

Geniş bir alanı olan güzellik sektöründe siz ne zaman?Ve nasıl kalıcı makyaj işlemleri yapmaya karar verdiniz?

Kalıcı makyaj işlemlerine başlayalı 10 yıl oldu. Yapı olarak mesleğini seven gelişmeleri takip eden, algıları açık, daha doğrusu mesleğine aşık birisiyim. Aldığım eğitimler her zaman beni bir sonraki eğitimlere taşıdı ve bu süreçte dünyanın en büyük akademilerinden eğitimler almaya devam ettim. Böylece yeni teknikleri yakından takip edip Medine Demirer’i sürekli geliştirme fırsatı buldum.

Sizce kalıcı makyaj yaptırmayı düşünen kişiler nelere dikkat etmeli?

Öncelikle işlem yaptıracakları uzmanı çok iyi araştırmalarını tavsiye ederim. Maalesef sosyal medyada kendisine ait olmayan fotoğraf ve videoları sanki kendisi yapmış gibi göstererek insanları yanıltan uzmanlara dikkat etmeliler. Kullandıkları malzemeleri kesinlikle sorgulamalılar.

Sayfadaki müşteri yorumlarına detaylıca bakmalılar. Uzmanların işlem yaparken canlı videoları ve yapılan işlemlerin birkaç ay sonrasındaki görüntülerinin olup olmadığına da dikkat etmeliler.

Kalıcı makyaj sektöründe eğitim almak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Eğitim alacakları master ve akademileri çok iyi seçmeliler. Çünkü eğitmendoğru bilgileri ve işin püf noktalarını öğrenciye iyi aktarmaz ise öğrencinin bu meslekte başarılı olma ihtimali yoktur. Kalıcı makyaj sektöründe eğitim almak isteyenler sürekli yenilikleri takip etmeliler ve eğitim almaktan asla vazgeçmemeliler. Ayrıca her daim kaliteli ürünler kullanmalarını da öneriyorum.

Siz mesleğinizde şu an hangi seviyedesiniz?

2020 Wulop Türkiye Kalıcı Makyaj şampiyonuyum. Şu an Türkiye’de 4. Ankara’da ilk ve tek uluslararası kalıcı makyaj masterıyım. Bir uzmanın gelebileceği en yüksek seviyedeyim. Bu bana gurur veriyor. 21 yıllık çabam beni buralara getirdi. Türkiye ve dünya genelinde birçok öğrenci yetiştirdim. Artık öğrencilerim yarışmalara katılmaya başladı. Bir eğitmen için en büyük onur yetiştirdiği öğrencilerinin başarılarına tanık olmaktır. Yeni yetişen uzmanlara tavsiyem asla pes etmeyin. Kendinizi eğitmekten, öğrenmekten ve her zaman yeni bilgilere açık olmaktan vazgeçmeyin.

Stilinizi çok beğendiğimi söylemeden edemeyeceğim. Kıyafet seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz? Daha çok hangi markalardan alışveriş yapıyorsunuz?

Alışveriş yaparken marka takıntım asla olmadı. Fiziğime yakışan bir kıyafet beğendiğimde her yerden alabilirim. Sosyete pazarından da giyinirim, Beymen’den de yeter ki yakışsın. Bence kadınlar kendi vücudunu yeteri kadar tanımıyor. Vücut proporsiyonlarını bilmek çok önemli. Sadece marka diye yakışmayan şeyler giyilmemeli.

Hayatınızda ‘iyi ki’ dediğiniz en önemli şey nedir?

Hayatımda iyi ki yapmışım dediğim tek şey kızım.

Kolunuzda kızınızın isminin dövmesini görüyorum. Dünya kız çocukları günü vesilesiyle soralım sizce kız annesi olmanın en güzel yanı nedir?

Kızım benim için çok önemli bu nedenle koluma dövme olarak adını yazdırdım. Bir anne için kız çocuğu çok farklı bir duygu. Tabiiki erkek çocukları da öyledir ama benim kızım olduğu için daha başka. Kız çocukları daha fedakâr oluyorlar.Anne için bir arkadaş, dost, sırdaş, hayattaki her şey.

Dünya kız çocukları gününde tek dileğim, kadınlar için adil bir dünya. Kadınların tüm dünyada yaşadığı zorluklar zaten aşikâr. Umarım özgür, eşit ve insan gibi değer görebileceğimiz bir dünya olsun.

Ben size baktığımda başarılı ve güzel bir iş kadını görüyorum. Siz aynaya baktığınızda gördüğünüz insanı nasıl tanımlıyorsunuz?

Öncelikle güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kesinlikle aynaya baktığımda güçlü, asla pes etmeyen, hiçbir şeyden korkmayan, azimli, vicdanlı ve vizyon sahibi birini görüyorum çünkü hayatta her türlü zorluğu yaşadım ve kendi başıma üstesinden geldim.

Başa dön tuşu