GündemManşet

Meteoroloji’den son dakika uyarısı! Hafta sonu başlıyor! Kavrulacağız!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının hafta sonu ve ağustos ayı itibarıyla mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini bildirdi. İstanbul, İzmir ve Ankara’da da sıcaklıklar mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyredecek. Ülke genelinde yağış beklenmiyor.

Sıcak ve bunaltıcı hava tüm yurtta etkisini hissettirirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftasonu için hava sıcaklığı tahminlerini paylaştı. İşte o tahminler:

Yarın ve hafta sonunda da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek3 /

Yurt genelinde yarın bir yağış beklemiyor. Ancak hafta sonu Kars, Ardahan, Artvin çevrelerinde kısa süreli sağanak geçişleri olabilir.

Yarın ve hafta sonu itibarıyla yurdun tamamına yakın bir bölümünde az bulutlu ve açık, güneşli güzel bir havanın etkili olmasını bekleniyor.

Hafta başından itibaren de yurdun kuzey kesimlerinde kısa süreli sağanak yağış geçişleri söz konusu olacak. Hava sıcaklığı hafta başından itibaren yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek

İSTANBUL 31-32 DERECE CİVARINDA

İstanbul’da cuma ve hafta sonu yağış beklenmiyor. Az bulutlu ve açık bir hava hakim. Hava sıcaklığı İstanbul’da önümüzdeki günlerde 31-32 derece civarında mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyredecek.

İZMİR 34-35 DERECE OLACAK

İzmir’de cuma ve hafta sonu yağış yok, az bulutlu, açık ve güneşli güzel bir hava hakim. Hava sıcaklığının İzmir’de önümüzdeki günlerde 34-35 derece civarında mevsim normallerinin 1-2 derece üzerinde olmasını bekliyoruz.

ANKARA’DA SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Yarın ve hafta sonu ise Ankara’da hava sıcaklığının 34-35 derece civarında, mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyretmesini bekleniyor.

Başa dön tuşu