EkonomiGündemManşet

METİN KARAKOCA İKİLİ GÖRÜŞMELER İÇİN BALKANLARA GİDİYOR…

METİN KARAKOCA İKİLİ GÖRÜŞMELER İÇİN BALKANLARA GİDİYOR…

Balkan Tercüme şirketini dünyaya açma ve geliştirilmesi hususunda olumlu adımlar atan Metin Karakoca; başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde bürokratlara bir dizi ziyarette bulundu…

Forumun karşı kanat kuruluşları ile protokol yapmaya gideceklerini belirten Balkan Tercüme sahibi Metin Karakoca; Mart-Nisan arası düzenleyecekleri Büyük Balkan İş Forum hakkında bilgiler vermek için bir dizi ziyaret yaptı.

Balkan Tercüme sahibi Metin Karakoca ve Kosova İş Konseyi temsilcisi aynı zamanda 24. Dönem milletvekili Rifat Sait; kendilerine destek olunması için bürokratlarla yaptıkları görüşmelerin faydalı geçtiğini belirttiler.

KARAKOCA: “VERİMLİ ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ”…

Balkanlarda bahar ayında yapacakları Büyük Ekonomi Forumuna hazırlandıklarını belirten Metin Karakoca yaptığımız çok güzel ziyaretler oldu dedi. Forumun karşı kanat kuruluşları ile protokol yapmaya gidiyoruz diyerek açıklamada bulunan Karakoca; “İçişleri Bakanlığı STK Genel Müdürü Ahmet TÜRKÖZ, Diyanet Vakfı Şirketi KOMAŞ Genel Müdürü Necmettin KARATAŞ, Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Süleyman BASA, MSB Bakan Yardımcısı Alpaslan KAVAKLIOĞLU, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil ERDEMİR, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem SERİM, Torbalı Ticaret Odası ‘nın Başkanı Abdulvahap Olgun, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Jak Eskinazi  ile Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ve  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib AVDAGİÇ’ ile görüşmeler yaptık. Ziyaretlerimiz sırasında Mart veya Nisan aylarında yapılacak olan Balkan iş forumu hakkında bilgi verdik. Misafirperverliği için tüm bürokratlarımıza ayrıca teşekkürlerimizi ilettik” dedi

BALKAN EKONOMİ FORMU BAHAR AYINDA YAPILACAK…

Yapılan ziyaretlerin ardından basın mensuplarına bir açıklamada bulunan Balkan Tercüme sahibi Metin Karakoca; “Hafta başında ASİAD derneğinin ödül törenine katılacağız. Daha sonra Balkan Turu için yola çıkacağız ve Kosova, Makedonya, Arnavutluk ve Karadağ’da yapacağımız geziler ardından Forumun karşı kanat kuruluşları ile bir protokol yapacağız.

Bahar aylarında Balkanlarda yapacağımız Büyük Ekonomi Forumunu değerlendireceğiz. 2023 yılında yapacağımız tüm etkinlikler hakkında daha sonra ajanslara, siz değerli muhabir arkadaşlarıma birçok bilgiler vereceğim” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu