MagazinManşet

NÜKHET DURU’DAN SERKAN ÇAĞRI’YA TEŞEKKÜR: ‘’SEN BENİM ARTIK SOLİST ARKADAŞIMSIN!’’

Türkiye’nin usta klarnet virtüözlerinden Serkan Çağrı’nın TRT Müzik ekranlarında sevenleriyle buluşacağı yeni projesinin detayları netleşti.

Geçtiğimiz yayın döneminde ‘Nefesten Sese’ adlı televizyon programı ile gündemden düşmeyen ve partneriyle yaşadığı tartışma sebebiyle bu birlikteliği sonlandıran usta müzisyen, yolculuğunu tek başına üstleneceği yeni bir televizyon projesine başlangıç yaptı.

Serkan Çağrı Sahnesi’ adıyla her hafta birbirinden renkli sanatçı ve müzisyenlerin ağırlanacağı yeni programın ilk konuğu Türk müziğinin efsane kadın sanatçılarından Nükhet Duru oldu.

Sözleri Aysel Gürel’e müziği Atilla Özdemiroğlu’na ait olan ‘Sevda’ ile programa başlayan Nükhet Duru ve Serkan Çağrı, ‘Gündüzüm Seninle Gecem Seninle’, ‘Aşkın Bahardı’ ve ‘Seninle Başım Dertte’ gibi unutulmaz birçok eseri yorumladı.

Program boyunca televizyon ekranları başındaki izleyicilerine müzik ziyafeti yaşatan ikilinin esprili halleri de sevenleri tarafından büyük beğeni topladı.

Başarılı sanatçı Nükhet Duru, program esnasında Serkan Çağrı’ya, ‘’Ben artık sizin ayrılmaz solist arkadaşınızım.’’ dedi.  Efsane sanatçı teşekkürlerini ise şu şekilde bildirdi; ‘’Sen ülkenin medar-ı iftihar bir müzisyensin. Bu beni başka türlü motive ediyor. Seninle birlikte sahne aldığım için heyecanlanıyorum.’’

Sosyal medya üzerinden de konuşulan program için ikili adına ‘’Yeni bir yol arkadaşlığı mı doğuyor’’ şeklinde yorumlar yapıldı.

Birlikte pek çok kez sahne alan Serkan Çağrı ve Nükhet Duru, önümüzdeki günlerde Amerika’da sırasıyla Chicago, Washington DC ve hemen ardından New York’ta sevenleriyle buluşacak.

Başa dön tuşu