MagazinManşet

ONUN ADI SEVDA OKUYUCUSUYLA BULUŞTU

“Dertli sevda olmasın, Derdiniz sevda olsun.”

Yazabilmekti, anlatabilmekti en büyük tutku. Bu tutku bitmedi aksine sevdaya dönüştü.  O da yetmedi söz oldu, şarkı oldu, şirkı oldu ve bu kez de dillerden dillere,  yüreklerden yüreklere dolandı. İşte,  şimdi zamanı bunu söylemenin:

“Dertli sevda olmasın, Derdiniz sevda olsun.”

Onun Adı Tutku’nun ardından dikkatleri çeken Ahmet Atıl Esendemir’in yeni kitabı ‘Onun Adı Sevda’ şiir tutkunlarıyla buluştu. Mihenk Yayınevi’nden çıkan kitapta Esendemir, hissettiklerini hiç durmadan yazmaya devam etti ve bu kez de tutkunun sevdaya dönüşünü anlattı. Şiirin herkes tarafından benimsenmesini, özümsenmesini amaçlayan Esendemir: “Hayatıma kattığı öyle güzellikleri oldu ki, kendimi başka bir dünyanın kapısını aralamış gibi hissettim” diyor.

İlk kitabından itibaren şarkı sözleri de yazmaya başlayan Ahmet Atıl Esendemir’in şimdiye dek yayınlanmış şarkıları da mevcuttur: Bestesi Burak Karaaslan, düzenlemesi Soner Kıvanç’a ait pop rock türünde ŞİMDİ ZAMANI (yorum: Murat Aziret), bestesi Hatem Tutkuş düzenleme Soner Kıvanç imzası taşıyan pop türünde ÇAL Bİ ŞARKI  (yorum: Tuğba Saraçlar ft. Murat Aziret) ile beste\yorum Burak Karaaslan, düzenleme Soner Kıvanç’a ait olan pop rock türünde RÜZGÂRGÜLÜ (Aşkın Tuna yapımcılığında TAP Müzik etiketiyle dinleyicisi ile buluştu).

Ayrıca kendi ismiyle oluşturduğu “Ahmet Atıl Esendemir” youtube kanalında şiirleri seslendirilirken, şarkı ve şiirin birleşiminden doğan ŞİRKI adını verdiği projesi tüm hızıyla devam etmektedir.

Hayatının büyük bir bölümünde profesyonel anlamda yöneticilik ve ticaret hayatıyla günümüze kadar gelen Esendemir, yazma yeteneği ile ilgili yönlendirmeler sonrasında hissettiklerini ve düşündüklerini samimi bir şekilde yazmaya başladı. Hayatının bundan sonraki süreçlerinde edebiyat dünyasına da katkı sağlayacağına devam sözü veren Ahmet Atıl Esendemir, öncelikle ailesine ve ona her şekilde katkı ve güzellikler sağlayan sevdiklerine teşekkürü bir borç bilir.

Başa dön tuşu