Magazin

“SERÇENİN GÖZYAŞI”NIN TEASERI YAYINLANDI”

Gerçek Bir Öyküden Sinemaya Uyarlandı “Serçenin Gözyaşı” Filminden Merakla Beklenen İlk Teaser

Ezilen, şiddete uğrayan, taciz edilen, öldürülen, ön yargılar nedeniyle toplum dışına itilen kadınların dramını beyazperdeye yansıtan “Serçenin Gözyaşı” filminin merakla beklenen ilk teaser’ı yayınlandı. 10 Mart’ta vizyona girecek filmin teaser’ı, kısa sürede ilgi odağı oldu ve sosyal medyada tıklanma rekorları kırdı. Filmin usta oyuncu kadrosu göz doldururken müziği ve sarsıcı sahnelerine övgüler yağdı.

“ARTIK SUSMA; KONUŞMAN LAZIM!”

Gazeteci Ali Eyüboğlu‘nun gerçek bir yaşam öyküsünden kaleme aldığı etkileyici hikayesiyle dikkat çekecek film, kadına şiddetin yanısıra “umuda yolculuğu” da  Beyazperde’ye yansıtıyor. Yaşadıkları ne olursa olsun kadınların isteyince neleri başarabileceğini de çarpıcı bir dille aktaran filmin kadınlara mesajı da net: “Artık susma! Konuşman lazım!”

SİNEMADA KADINLARDAN “GÜÇ BİRLİĞİ”

“Serçenin Gözyaşı”, aynı zamanda kadınların sinemada “güç birliği” yaptığı benzersiz bir prodüksiyon. Yapımcılığını Reborn TV/Çağla Başak Çobanoğlu, yönetmenliğini Aysun Akyüz Mehdiabbas’ın üstlendiği filmin senaryosunu “Altın Kalem” ödüllü yazar Şengül Boybaş yazdı. Ezgi Şenler’in Nilüfer karakteriyle muhteşem bir performans sergilediği filmde, Yeşim Salkım, Sedef ŞahinÖzlem Gürses, Bilge Şen Ündüz’ün yanısıra birçok kadın oyuncu ve kamera arkasında emekçi kadınlar görev yapıyor.   Filmin psikolojik danışmanlığını ise uzman psikolog Yelda Başaran üstleniyor.

Gerçek yaşam hikayesinden uyarlanan “Serçenin Gözyaşı”, 1970’li yıllarda Anadolu’da geçen, kadına şiddet, dedikodu ve önyargıların parçaladığı hayatlardan kesitleri anlatıyor. Çekimleri Çanakkale ve İstanbul’da gerçekleştirilen filmde, Ezgi Şenler, Uğur Güneş, Yeşim Salkım, Tamer Karadağlı, Soydan Soydaş, Arzu Cabar, Sedef Şahin, Evren Erler, Kubilay Penbeklioğlu, Bilge Şen Ündüz, Özlem Gürses, Yağızkan Dikmen, Ahmet Sarsılmaz, Özgür Çağlayan İncesu, Burcu Yüce, Nilay Çömlekçi, Gülsüm Sayar, İbrahim Çavdar, Gökberk Bayındır, Fatih Altınışık, Yağmur Ceren Bulman, Burcu Baki, Sefa Demir, Mehmet Güler, Ergin Deveci, Sefa Şenel, Erberk Sezer, Erol Sertel, Şükrü Çetin, Muharrem Fındıcak, İsa-Musa Kadan ve Neslihan Rayman rol alıyor.

MÜZİKLER MAZLUM ÇİMEN’E EMANET

Filmin müzikleri ise duayen bir isme Mazlum Çimen’e emanet. Eserleri, film ve dizi müzikleriyle birçok ödül kazanan Çimen’in müzikleri, hüzün rüzgarları estirecek. Yapım, etkileyici müzikleriyle de büyük beğeni toplayacak.

10 MART’TA VİZYONA GİRECEK.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nden iki gün sonra 10 Mart’ta gösterime girecek film, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor. “Serçenin Gözyaşı”nın hikâyesi 70’li yıllarda başlıyor ve o yıllardan günümüze Türkiye’nin bir panoramasını sunuyor. Yapım, öldürülen kadınlara saygı duruşu niteliği taşıyor.

“Serçenin Gözyaşı” filminin büyük ilgi gören ilk teaser linki 

 

      

 

Başa dön tuşu