MagazinManşet

VICTORIA’S SECRET TÜRKİYE VE PEMBE İZLER KADIN KANSERLERİ DERNEĞİ’NDEN 200 KADINA ÜCRETSİZ MAMOGRAFİ DESTEĞİ

Yenilenen dünyasında, tüm kadınları kucaklayan ve kadın kanserlerine yönelik çalışmalar için global bir fon sağlayan Victoria’s Secret, Türkiye’de de meme kanserine karşı mücadele etmeye devam ediyor. Victoria’s Secret Türkiye bu yıl Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile gerçekleştirdiği iş birliğini Feriye’de özel bir lansmanla duyurdu.

Victoria’s Secret Türkiye, iş birliği kapsamında; Ekim ayı boyunca mağazadan ve online’dan yapılacak olan sütyen satışlarından elde edeceği gelirin bir kısmını derneğe bağışlıyor ve derneğin web sitesindeki formu doldurarak başvuran 200 ihtiyaç sahibi kadına ücretsiz mamografi taraması sağlıyor.

Victoria’s Secret Türkiye, dünyada en çok görülen kanser türü olan meme kanserine karşı farkındalık sağlamak amacıyla, proje ve çalışmalarını Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile yürüteceğini açıkladı.  12 Ekim Çarşamba Günü Feriye’de Ebru Akel’in moderatörlüğünde gerçekleşen özel lansmanda, Victoria’s Secret Türkiye Direktörü Dilek Öziş, markanın dönüşümü ile yenilenen vizyonu ve meme kanserine yönelik dünya çapında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerini ve çalışmaları anlattı. Dilek Öziş, “Victoria’s Secret olarak kadın kanserlerine yönelik çalışmaları desteklemek üzere global bir fon hayata geçirdik. Bunun yanı sıra gerek ürünlerimizle gerekse farkındalık çalışmalarımızla kadınların yanında olmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş da derneğin kuruluş hikayesini dinleyicilerle paylaştı. Karataş, “Dernek çatısı altında başta meme kanseri olmak üzere jinekolojik  kanserler konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapıyor ve maddi olanakları kısıtlı hastaların tedavisini üstleniyoruz.  Sosyal ve psikolojik alanda kadınları desteklemeye de çalışıyoruz. Örneğin Pinkline projemizle online ortamda, aktif kanser hastası kadınlara ücretsiz psikoterapi ve beslenme danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Ayrıca, tedavisi sırasında saçları dökülen kadınlara peruk bağışlayarak onlara moral aşılıyoruz” dedi.

Erken evrelerde tespit edilen meme kanserlerinin hem tedavileri daha başarılı olmakta hem de yaşam kalitesi önemli ölçüde artırdığını vurgulayan Acıbadem Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı  Prof. Dr. Cihan Uras da meme kanserine yönelik doğru bilinen yanlışları ve tedavi sürecinde yapılması gerekenlere yönelik değerli bilgileri konuklarla paylaştı.

Dünyanın lider iç giyim markası Victoria’s Secret, Ekim ayı boyunca mağazalarda ve online’da satılan sütyenlerden elde edilen gelirin bir kısmını Pembe İzler Derneği’ne bağışlayacak. İhtiyaç sahibi 200 kadına ücretsiz mamografi çektirecek olan Victoria’s Secret, hayati önem taşıyan kritik bir noktaya da destek vermiş olacak. Mamografi başvuruları ise Pembe İzler Derneği’nin web sitesi üzerinden doldurulacak olan form ile yapılacak. Mamografi başvuru forumuna https://www. kadinkanserleridernegi.org/ mamografi adresinden ulaşabilirsiniz.

Kadınların destekçisi global bir marka olmayı hedefleyen Victoria’s Secret, genç kadınlarda farkındalık sağlamaya, meme sağlığı konusunda bilgilendirmeye ve erken teşhisin önemini vurgulamaya devam edecek.

Victoria’s Secret Türkiye geçtiğimiz yıl çalışanlarına özel olarak başlattığı meme kanseri farkındalık eğitim ve seminerlerine bu yıl da devam ediyor. Her gün mağazalarda binlerce kadına dokunan çalışanlar, ziyaretçileriyle öğrendikleri bilgileri paylaşarak meme sağlığı konusunda bilinç oluşturmayı amaçlıyor ve Pembe İzler Derneği’nin “Farkındalık Bileklikleri”ni takarak meme sağlığına dikkat çekiyor.

Başa dön tuşu